Centrum osobního rozvojePár slov o nadacikontaktPrincipy holotropního dýchánípřihláška na akce v roce 2009zajímavé odkazy
Program kurzů
     

AKCE NA ROK 2017

* VEČERY S MANTRAMI A S TANCI DÁVNÝCH TRADIC
Jedná se o jednoduché kruhové tance z různých náboženských tradic, které můžeme tancovat a zpívat pro radost i jako duchovní cestu. Zúčastnit se mohou i ti, kteří nikdy netancovali a domnívají se, že neumějí zpívat. Více info na: www.tancime.cz

V PRAZE Domov mládeže Jedličkova ústavu, Na Topolce 1 (z metra Vyšehrad), vždy od 19 - 21 hod., v DM - velká tělocvnična:
9. 1., 23. 1., 6. 2., 27. 2., 13. 3, 27. 3., 10. 4., 24. 4., 22. 5. s Rahmanou, 5. 6., 19. 6., 11.9. s Narayanem z USA, 25.9., 9. 10., 23. 10., 6. 11., 20. 11. a Aramejský Otčenáš 11. 12. od 18:30 hod. Cena 100/80 Kč.

V ČESKÝCH
BUDĚJOVICÍCH
v sále Květ radosti na nám. Př.Otakara II 84/24 od 18 - 20 hod.,
14.9., 4.10., 1.11. a Aramejský Otčenáš 7.12. (pozor, středy i čtvrtky). Doporučené vstupné je 80 Kč, studenti a důchodci 60 Kč.

V BRNĚ Aramejský Otčenáš 18.12. od 17,30 hod.
V HRADCI KRÁLOVÉ Aramejský Otčenáš 10.12.

  Trénink v tancích univerzálního míru  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 18.-21.5.  
  Vložné: 3800 Kč  
   

S L. Chrášťanskou a Rahmanou ze SRN.

Tentokrát se budeme věnovat tradici původních obyvatel Ameriky a Nového Zélandu.

"Strážci Země" původních tradic této planety se vnímají jako strážci a ochránci starého vědění naší Země, která pro ně není jen nějaký neživý objekt, či věc, kterou člověk může vlastnit, ale živá, dýchající bytost - matka nás všech.


V těchto dnech se hluboce ponoříme do vědomí propojenosti a vzájemné závislosti nás, dětí této matky a do nutnosti převzít spoluodpovědnost za toto stvoření.

Budeme sdílet tance a písně z bohatého pokladu Tanců univerzálního míru, inspirovaných těmito tradicemi, nebo nám předaných jako přímý dar či upomínka. Budeme poslouchat mýty, pohádky, provádět tradiční rituály a prohloubíme své propojení díky spirituálnímu pokladu práce s elementy z naší sufi školy.

Těžiště tréninku bude u indiánů Severní a Jižní Ameriky a Maorů.
 

  XIV. Mezinárodní taneční kemp  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 14.-21.7.  
  Vložné: bude upřesněno  
   
 

Týdenní setkání ve velké rodině – děti, rodiče, prarodiče, všichni v jednom kruhu. Bytí spolu v překrásném prostředí přírody Jižních Čech, bohatý „program“ kruhových tanců, workshopů, divadel, písní, společné tvorby, meditací, bytí v opravdovosti. Hlavním nástrojem nám budou kruhové tance s živou hudbou za zpěvu manter a posvátných písní inspirovaných dávnými tradicemi mnoha kultur naší planety. Slouží k oslavě života, modlitbě, léčení a především hlubokému spojení s lidmi, Zemí, Vesmírem a posvátnem… Také nás čeká pestrá nabídka tvořivých dílen a workshopů, společná práce, meditace, obřady, zikry, ženské a mužské kruhy, rodinný program, práce s hlasem, bubnování, improvizace, hudební relaxace, program pro děti, vícehlasé zpívání, masáže, sdílení v kruhu a všechno, co kdo přinese a nabídne. Kromě Českých lektorů a učitelů nás jako vždy obohatí i učitelé a tanečníci ze zahraničí – vše je překládáno do angličtiny. Více info zde: www.dancecamp.cz

 

  Trénink v tancích univerzálního míru  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 9.-12.11.  
  Vložné: 3800 Kč  
   

S Alimou Silke Stöckel, Ludmilou Chrášťanskou a hostem Adamem Borzičem.

Trénink je určen pro lidi, kteří chtějí probudit své srdce dávnými zpěvy a tanci a kteří mají zájem vydat se na cestu sebepoznávání a tanců intenzivněji. I pro ty, kteří si tance chtějí užívat pro sebe nebo kteří se chtějí naučit je vést.V tomto modulu budeme pokračovat v hluboké práci s tanci univerzálního míru. Budeme opět tančit a prožívat posvátná slova z různých světových tradic, budou převažovat ale tance a modlitby inspirované posvátnými slovy z tradice křesťanské.

Budeme zpívat slova řecká, latinská i aramejská. Původní moudrost aramejské spirituality (aramejština byla mateřská řeč Ježíšova) nám může otevřít bránu k novému univerzálnímu pochopení dobře známých slov z bible. Budeme objevovat hluboké zdroje léčení, soucítění, důvěry, živosti a požehnání. Jako hosta jsme tentokrát pozvali teologa Adama Borziče, (překladatele m.j. knih Neil Douglas-Klotze) aby nás svým slovem a entuazismem uvedl blíže do této tradice.

Uvítáme na workshopu i ty, kteří se dosud předchozích modulů nezúčastnili.