Centrum osobního rozvojePár slov o nadacikontaktPrincipy holotropního dýchánípřihláška na akce v roce 2009zajímavé odkazy
Program kurzů
     

AKCE NA ROK 2018
 


  Po skrytých stezkách Sofie  
  Kde: Praha (přesné místo napíšeme přihlášeným)
 
  Kdy: 20.-21.1.  
  Vložné: 1700 Kč  
   

S Adamem Borzičem.

Tajemná postava Boží Moudrosti - Sofie se v duchovních dějinách vynořuje a mizí. Ačkoli se o ní v Písmu praví, že si s Bohem hraje při stvoření světa, její cesta je skrytá. Dnes se Sofie - ženská tvář božství opět probouzí a vrací do světa. V tomto semináři se pokusíme poodhalit závoj tajemství, který ji ukrývá. V meditacích, imaginacích a rozpravách Sofii oslovíme a společně oslavíme její zázračnou a uzdravující moc v nás i ve světě.


 

  ARABŠTINA na cesty - superlearningová tvořivá dílna pro úplné začátečníky  
  Kde: Praha
 
  Kdy: 22.-26.8.  
  Vložné: bude upřesněno  
   
S Petrem Vladykou.

Můžete zjistit, že učit se dá zcela jinak než znáte. Vedeno formou tvořivé dílny + Komenského škola hrou. Arabština je jazyk poněkud obtížnější než jazyky evropské, je důležité zde používat navazování na mnemotechnické pomůcky, "neuroartikulační smyčku", zážitkové metody, koncepty jdoucí přes tělo, zrak i sluch, využití pravé mozk.hemisféry a metod superlearningu. Využívá se kreativních prvků, mírné recese, pohybu, spontánního učení a relaxací.

Pro základní dorozumění pro běžný turistický kontakt stačí cca 250-300 pojmů jen potřeba vědět která to jsou a správně je vyslovit. Zde probereme téměř 500 pojmů, což je slušný základ k domluvě.

Každý dostane na konci kurzu aktivizační nahrávku, díky které si může upevnit probíranou slovní zásobu a tak ji zafixovat v "aktivní" paměti, popř. si ji kdykoli v budoucnu dle potřeby zaktivizovat.
Cíl kurzu:
- dosažení nejzákladnější orientace v jazyce
- dorozumění v základních situacích v turistickém kontaktu

témata:
-představování, o sobě, restaurace, hotel, orientace ve městě,
-nákupy a smlouvání, místopis, čísla, barvy, rodina, zvířata
-slovní zásoba v rozsahu cca 450-500 pojmů
-naučit se arabskou abecedu

další aktivity:
-aktivní odpočinek
-lehká recese a humor
-ochutnávky arabských specialit
-večerní /nepovinné/ hry v arabštině
-tajemství šéfkuchaře pro hommos, falafel
-naučit se používat pravohemisferické procesy v učení

Kurz je pro dospělé/není koncipován pro děti+mládež do 18 let/
 

  Léčení se skrytými zdroji srdce  
  Kde: Praha (místo a přesný čas bude upřesněn.)
 
  Kdy: 1.-2.9.  
  Vložné: 2100 Kč  
   
Sufijská cvičení pro tělo, srdce a duši s L. Chrášťanskou a s BritouBarakou a HaukemJelaluddinem ze SRN jako hosty.


Naše srdce má daleko více vlastní moudrosti a zdrojů, než považujeme za možné. Tyto intuitivní a kreativní schopnosti se vyplatí znovuobjevit, protože většinou v běžném životě důvěřujeme více svému rozumu nebo jeho omezenému obrazu našich možností. V sufismu je dlouhá tradice a různé cesty, jak naslouchat srdci, abychom ho znovu aktivovali a tím i osvobodili. Během víkendu budeme také používat cvičení božských kvalit, meditací v chůzi, zikr, tance a soulwork - v naladění na Léčebný řád dervišů (jehož je Baraka evropským zástupcem) a Univerzální sufismus.