Centrum osobního rozvojePár slov o nadacikontaktPrincipy holotropního dýchánípřihláška na akce v roce 2009zajímavé odkazy
Program kurzů

<< zpět na Program
KURSY v Centru Nesměň
 
     

 

  Ženská síla  
  Kde:

Nesměň u Českých Budějovic

 
  Kdy: 21.-24.6.  
 
Vložné:

3500 Kč
 
   
 

Ženská síla s Inkou Holkovou, Ludmilou Chrášťanskou a Monikou Michaelovou

Současně s kursem Mužská síla a přechodové rituály bude probíhat v jiných prostorách Centra i kurs pro ženy. Jeho cílem bude uvědomit si sílu ženství, znovuzískat ztracené sebevědomí a posílit svou moudrost. Kdy se cítíme ve své síle? Když víme, kdo jsme. Když nechceme být nikým jiným, než tím, kým jsme. Když s láskou poznáváme a přijímáme samy sebe. Když s vděčností přijímáme svůj život takový, jaký byl a takový, jaký je. Jedna věc je cítit vlnu životní síly, druhá je dovolit si ji prožívat bez vnějších vlivů a třetí je poznat a prozkoumat její celý potenciál. Tvoření, propojení s přírodou a prozkoumávání vlastního potenciálu ženství jsou výzvy, se kterými vás zveme do tohoto kruhu. Pomocí dechových cvičení, rituálů, konstelací, meditací i sdílení v laskavém ženském společenství se dostaneme samy k sobě a ke zdroji své síly. Vzpomeneme si, co je skutečně naší silou. A v tomto uvědomění se můžeme setkat v sobotu s mužským kruhem ve společné ceremonii, abychom ve společné oslavě spolutvořili nedělní program.
 

  o lektorech    
  Bc. Ilona Holková

Od roku 1987 pracuji s jednotlivci i různými skupinami lidí, nyní hlavně se ženami. Zpočátku byla má práce zaměřená na sebepoznávání a osobní rozvoj. V posledních letech je to sebepoznávání a sebepřijetí. Mne i mou práci, kromě několika důležitých inspirativních učitelů a toho, co mi přinesl můj život, výrazně ovlivnil sebezkušenostní výcvik v neverbálních technikách vedený Jitkou Vodňanskou a Beate Albrich, výcvik konstelační práce s Životním integračním procesem Wilfrieda Nellese a Tance dávných tradic, které se učím pod vedením Ludmily Chrášťanské.
Profesně působím téměř třicet let v sociálních službách a pole mého působení se rozvíjelo od práce s jednotlivci, skupinami, k řízení organizace až do současné práce supervizorky nebo učitelky praxe pro lidi v mnoha organizacích, kteří profesionálně pomáhají starým lidem a lidem s mentálním postižením.
Mám ráda pohled na člověka, který je klidný a v souladu se sebou. Když můžu být k tomu jakkoli průvodcem, vnímám požehnání a vděčnost.

Témata, která mne oslovují a kterými pracuji:
Artedílny - komunikace, sebepoznávání, sebepřijetí
Muzikoterapeutické techniky - komunikace, sebepoznání, sebepřijetí
Konstelace - rodinné (při problémech), tématické - vztahy k sobě, k druhým, k životu…..
Životní integrační proces - sebepřijetí
Meditace, vizualizace - sebepoznání, sebepřijetí
 
 
PhDr. Ludmila Chrášťanská

Ludmila vede od roku 1994 centrum osobního rozvoje v Nesměni. Má výcvik v holotropním dýchání u prof. Grofa, několikrát mu asistovala na workshopech v Brazílii, Itálii a Švýcarsku. Byla také českou koordinátorkou Mezinárodní transpersonální konference v Praze v r. 1992. Je učitelkou a mentorkou tanců univerzálního míru, které studovala v Německu a Švýcarsku, m.j. i u NeilDouglas-Klotze. Absolvovala zážitkový cyklus StarGate - tradiční techniky sebepoznání původních kultur Severní a Jižní Ameriky pod vedením lektorů z těchto etnik. Má výcvik v sufisoulworku u MariamBaker, které se říká "porodní bába duší". baví ji spojování různých duchovních cest. Cítí se být inspirovaná k vedení rituálů pro mladistvé a pro ženy. Učila se od Jyoti, od šamanů v Brazílii a v Peru, má indiánského učitele, dovolené trávila většinou na vipassana nebo sufiretreatech, v poslední době víc odpočívá. Poslední roky si užívá "babičkovské" role a stárnutí :).

 
 
Monika Michaelová

Vize probouzení ženské moudrosti v moderní společnosti přišla, když mi bylo 28 let. Studovala jsem domorodé kultury a duchovní tradice, abych mohla ve svých seminářích integrovat dědictví předkřesťanských kultur, přírodní moudrosti a sexuálního vědomí jakožto duchovní praxe. V dnešní době vidím jako největší úkol přestat hledat způsoby přežití a začít integrovat ženskou tvořivou sílu ve všech oblastech života respektujícím způsobem. (Obnovení úcty k významu rodiny a místních společenství, vzdělávání, politiky, ekologie, obchodu a odpovědnosti každého k prostředí, ve kterém žije).

Vědomá sexualita je praxe, kterou jsem studovala 12 let a poznala v čisté podobě u domorodého kmene Kogi (jaguáří lidé)

Práce s temnou stránkou a našim individuálním i kolektivním stínem je přirozený aspekt kultivace životních zdrojů a určité specifikum mého talentu. Podle mně je možné překročit jakoukoli překážku rozšířením zorného úhlu. To přináší výživu, lehkost a vědomí sebe v nových hloubkách a situacích. Součástí práce je uvědomování si sexuální síly a toho, jak s ní zacházíme.