Centrum osobního rozvojePár slov o nadacikontaktPrincipy holotropního dýchánípřihláška na akce v roce 2009zajímavé odkazy
Program kurzů

<< zpět na Program
KURSY v Centru Nesměň
 
     

 

  Vědomá smrt a umírání  
  Kde:

Nesměň u Českých Budějovic

 
  Kdy:

1.-4.11.

 
  Vložné: 3600 Kč  
   

S Karlem Fullerem.

Na tomto transformačním semináři se seznámíme s fenoménem smrti a umírání odlišným způsobem, než jak k tomuto tématu přistupuje moderní společnost.

Pomocí šamanských, meditačních a zážitkových technik a rituálů prožijeme cestu k mystériu existence hluboko do naší duše až k místu přechodu na druhý břeh.

Účastníci se dozvědí, jak se člověk může připravit na smrt svých blízkých a i na svou vlastní. Naučí se, jak pomoci umírajícím i zemřelým.

Opravdového duchovního pokroku můžeme dosáhnout, jen pokud se vyrovnáme se svou vlastní smrtelností a tak se navždy zbavíme strachu a můžeme žít vědomě a svobodně.

Smrt a umírání je téma, o kterém jen málokdo z nás je ochoten hovořit otevřeně. Mrtvé a umírající nelogicky schováváme před námi samotnými a děláme, jako by se nás toto téma netýkalo. Přitom se týká nás všech bez výjimky.Strach ze smrti je do člověka zakódován v každém okamžiku. Za strachem z jakékoliv ztráty v našem životě stojí strach ze smrti.

Pojďme se společně zbavit strachu, který nás svazujea přiveďme touto ceremonií radost do našeho žití.Uvědomíme si, že smrt není koncem cesty naší existence a je přirozenou součástí nekonečného koloběhu života.
 

  o lektorovi    
 

Ing. Karel Fuller

Fenomény smrti a umírání se zabývá již dvě desetiletí. Praktikoval tibetský budhismus a byl zasvěcen do techniky přenosu vědomí při umírání Phowa. Studoval práce o smrti Raymonda Moodyho, Elisabeth Kübler-Ross a Kenetha Ringa. Učil se pomoci umírajícím u V. Masshöfera (Institute for Living and Dying), Oshova žáka, odborníka na fenomény smrti a umírání. Je absolventem výcviku vyspělých šamanských technik smrti a umírání v rámci Foundation for Shamanic Studies prof. M. Harnera. Vede posvátné ceremonie a jeho učiteli jsou jihoameričtí a severoameričtí šamani a ceremoniáři. V současnosti absolvuje výcvik transpersonální psychologie u prof. Stanislava Grofa.