Centrum osobního rozvojePár slov o nadacikontaktPrincipy holotropního dýchánípřihláška na akce v roce 2009zajímavé odkazy
Program kurzů

<< zpět na Program
KURSY v Centru Nesměň
 
     

 

  Trénink v tancích univerzálního míru (tance uctívající tradice hinduismu, buddhismu a zoroastrismu)  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 8.-11.3.  
  Vložné: 3950 Kč  
   

S Ludmilou Chrášťanskou ajako hostem Zubin Nur z Holandska.

Další modul tréninku v tancích univerzálního míru, tentokrát zaměřeného na. tance inspirované hinduismem, buddhismem a zoroastrismem. Smyslem tréninku je proniknout hluboko do moudrých světových tradic, naučit se vnímat ducha těchto tanců, a event. se naučit je předávat dál. Tance mohou být zdrojem našeho uzdravení a osobního rozvoje, mohou se stát naší duchovní cestou. Můžete se zúčastnit i jen jednotlivých modulů.


Ponoříme se do bohatého oceánu moudrosti, který můžeme najít v těchto dávných duchovních cestách. Budeme se učit mantry a tance z těchto tradic. Budeme také užívat některé z jejich spirituálních praxí a učit se, jak se naladit na různé bohy, bohyně, Buddhy a bódhisattvy a jak tato cvičení nás mohou obohatit a podpořit v našem denním životě.
 

  o lektorech    
  PhDr. Ludmila Chrášťanská

Ludmila vede od roku 1994 centrum osobního rozvoje v Nesměni. Má výcvik v holotropním dýchání u prof. Grofa, několikrát mu asistovala na workshopech v Brazílii, Itálii a Švýcarsku. Je učitelkou a mentorkou tanců univerzálního míru, které studovala v Německu a Švýcarsku. Absolvovala zážitkový cyklus StarGate - tradiční techniky sebepoznání původních kultur Severní a Jižní Ameriky pod vedením lektorů z těchto etnik. Má výcvik v sufisoulworku u MariamBaker, které se říká "porodní bába duší". baví ji spojování různých duchovních cest. Cítí se být inspirovaná k vedení rituálů pro mladistvé a pro ženy (rituály přechodu, rituály přijetí ženství, mateřství, menstruace a třetí etapy života). Učila se od Jyoti, od šamanů v Brazílii a v Peru, má indiánského učitele, dovolené trávila většinou na vipassana nebo sufiretreatech, v poslední době víc odpočívá. Poslední roky si užívá víc "babičkovské" role a stárnutí :).
 
 

ZubinNur

ZubinNur " našla" univerzální sufismus v roce 1994, nebo snad sufismus našel jí? Jako mladistvá a čerstvě dospělá zkoušela a hledala různé způsoby jak nalézt cestu, která by uctívala božství ve všem: ve všech náboženstvích, ve všech bytostech, ve všech formách života. Cítila to jako naplnění všeho, čemu vždy věřila a nebyla to schopna nikde najít. Od té doby, co kráčí cestou srdce, je pro ní radostí a potěšením sdílet tuto práci a její inspiraci s ostatními. Je to cesta "vymazávání" a zároveň navracení se k tomu, kdo skutečně jsme. Tance univerzálního míru jsou integrovaným nástrojem, který přišel skrze proud požehnání odMurshida Sama. Zubin také cítí silné volání a vcítění s božským ženstvím. Tato energie nikdy neodešla, jsme to jen my, kdo ji chtěl potlačit a zapomenout. Leží skrytá v praxích všech náboženství. Božství na nás nikdy nezapomíná, to my v naší lidské formě na něj/ni zapomínáme.