Centrum osobního rozvojePár slov o nadacikontaktPrincipy holotropního dýchánípřihláška na akce v roce 2009zajímavé odkazy
Program kurzů

<< zpět na Program
KURSY v Centru Nesměň
 
     

 

  Oslava Silvestra a Nového roku s potní chýší  
  Kde:

Nesměň u Českých Budějovic

 
  Kdy:

29.12.2017 - 1.1.2018

 
  Vložné: 2800 Kč plus 400 Kč ti, kteří se zúčastní potní chýše (tato částka se posílá lakotské komunitě jako poděkování za užívání jejich rituálu).  
   

S Karlem Fullerem, Ludmilou Chrášťanskou, Petrem Kosičkou a Davidem Zahradníkem.

Začneme v pátek seznámením a vytažením karty. V sobotu se s Ludmilou dotkneme sebepoznávání, rekapitulace roku minulého a možností roku dalšího.


Bude určitě i dechová meditace, možná cvičení na "dobíjení čaker", tance dávných tradic i tanec spontánní. Odpoledne nás David Zahradník provede dvouhodinovou "jógou smíchu".
V neděli se budeme připravovat na potní chýši, z níž budeme vycházet právě o půlnoci. Dále nás čeká bubnování a šamanské cestování s Karlem Fullerem, může být i společná vycházka do přírody a zábavná aukce a dražba zapomenutých věcí.
V pondělí dopoledne bude sdílení, meditace, event. i tanec. Zájemci o otužování mohou vyběhnout ráno s ručníkem k rybníku. Petr Kosička v průběhu dní povede tradiční čínské cvičení pro zdraví, vitalitu a kultivaci životní energie Či kung, a některé Oshovy meditace - podle toho, jaká se sejde skupina.
 

  o lektorech    
  PhDr. Ludmila Chrášťanská

Ludmila vede od roku 1994 centrum osobního rozvoje v Nesměni. Má výcvik v holotropním dýchání u prof. Grofa, několikrát mu asistovala na workshopech v Brazílii, Itálii a Švýcarsku. Je učitelkou a jako jediná v Čechách mentorkou tanců univerzálního míru, které studovala v Německu a Švýcarsku. Má výcvik v sufi soulworku u Mariam Baker, které se říká "porodní bába duší". Cítí se být inspirovaná k vedení rituálů pro mladistvé a pro ženy (rituály přechodu, rituály přijetí ženství, mateřství, menstruace a třetí etapy života). Učila se od šamanů v Brazílii a v Peru, má indiánského učitele, dovolené tráví na vipassana nebo sufi retreatech, baví ji spojování různých duchovních cest.
 
 

Karel Fuller

Práci s energií a šamanismem se zabývá už přes 30 let. V 80tých letech studoval a praktikoval psychotroniku a práci s bioenergií v oblasti radiestézie a hledání vody a geopatogenních zón publikoval v tisku a vystupoval v televizi. Studoval advaitu védántu a v 90tých letech se věnoval meditacím a praktikování tibetského buddhismu pod vedením Namkhai Norbu Rimpočeho, praktikoval Reiki. Za své další duchovní učitele považuje manžele Tomášovi a odkaz Ramany Maharišiho. Zabýval se fenomény smrti a umírání. V posledních deseti letech ve větší míře pracoval na vnitřní očistě, léčení a uvědomování se. Prošel desítkami holotropních dýchání, každý rok se zúčastňuje indiánských potních chýší. Jeho učitelem na cestě posvátných bylin se stal uznávaný peruánský šaman Antonio Barrera z amazonského Iquitos. Již 6 let je jeho učitelem Jorge Arenívar Redtailhawk a každým rokem se zúčastňuje rituálu Vision Quest pod jeho vedením a chystá se jako tanečník slunce na ceremonii Sundance v roce 2012 do USA. V rámci nadace Foundation For Shamanic Studies po v roce 2012 završí tříleté zahraniční nadstavbové studium vyspělých šamanských technik.