Centrum osobního rozvojePár slov o nadacikontaktPrincipy holotropního dýchánípřihláška na akce v roce 2009zajímavé odkazy
Program kurzů

<< zpět na Program
KURSY v Centru Nesměň
 
     

 

  Silvestr s holotropním dýcháním a potní chýší  
  Kde:

Nesměň u Českých Budějovic

 
  Kdy:

28.12. -1.1.2019

 
  Vložné: 4400 Kč  
   

S žáky prof. Grofa: MUDr Jaroslavem Kursou, Karlem Fullerem a Ludmilou Chrášťanskou

v pátek 28.12. večer začneme víkendové holotropní dýchání, které ukončíme v neděli v poledne. Odpoledne věnujeme procházce na Douchovy posvátné kameny a večernímu programu.


V pondělí program pokračuje zábavnou burzou zapomenutých věcí a přinesených věcí ve prospěch Centra, programem s Karlem Fullerem (bubnování, šamanské cestování) a již tradiční silvestrovskou potní chýší, ze které vyjdeme o půlnoci s výhledem na okolní nádherné ohňostroje.

V úterý nás čeká novoroční dopolední program s Ludmilou a reflexe.

Je možné se zúčastnit celého programu od pátku do úterý za zvýhodněnou cenu 4400 Kč. Nebo jen holotropního dýchání za 2600 Kč a silvestrovského programu od neděle odpoledne do úterního oběda za 2000 Kč. Přednost budou mít ti, kteří zůstanou po celou dobu.
 

  o lektorech    
  MUDr. Jaroslav Kursa

Vystudoval medicínu v Plzni, v současné době pracuje na ARO Nemocnice v Českých Budějovicích. Má výcvik v holotropním dýchání u prof. Grofa. Rozveden a znovu ženat, má 4 děti, jednu ženu, dva psy a dům na vsi. Mezi jeho zájmy patří práce s hlasem, život x smrt, změněné stavy vědomí, přesahy a prolínání.


 
 

Karel Fuller

Prací s energií a šamanismem se zabývá už od 80-tých let. Spolupracoval s českými léčiteli jako senzibil. Praktikoval tibetský dzog-čchen a bön. Studoval původní americký šamanismus, jeho učiteli jsou amazonští curranderos. Od roku 2008 praktikuje duchovní a šamanskou cestu prérijních indiánů. V rámci nadace FoundationforShamanicStudies v roce 2012 završil tříleté zahraniční nadstavbové studium vyspělých šamanských technik. Zabývá se fenomény smrti a umírání. Zúčastňuje se pravidelně posvátných ceremonií Jižní i Severní Ameriky. Vede mužské kruhy a posvátné ceremonie. Je tanečníkem Slunce v lakotské tradici. Letos ukončil certifikátem mezinárodní výcvik holotropního dýchání v Grof TranspersonalTraining.


 
 

PhDr. Ludmila Chrášťanská

Ludmila vede od roku 1994 centrum osobního rozvoje v Nesměni. Má výcvik v holotropním dýchání u prof. Grofa, několikrát mu asistovala na workshopech v Brazílii, Itálii a Švýcarsku. Je učitelkou a jako jediná v Čechách mentorkou tanců univerzálního míru, které studovala v Německu a Švýcarsku. Má výcvik v sufi soulworku u Mariam Baker, které se říká "porodní bába duší". Cítí se být inspirovaná k vedení rituálů pro mladistvé a pro ženy (rituály přechodu, rituály přijetí ženství, mateřství, menstruace a třetí etapy života). Učila se od šamanů v Brazílii a v Peru, má indiánského učitele, dovolené tráví na vipassana nebo sufi retreatech, baví ji spojování různých duchovních cest.