Centrum osobního rozvojePár slov o nadacikontaktPrincipy holotropního dýchánípřihláška na akce v roce 2009zajímavé odkazy
Program kurzů

<< zpět na Program
KURSY v Centru Nesměň
 
     

 

  Setkávat se a žít smysluplně a kreativně  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 4.-8.7.  
  Vložné: 3900 Kč  
   

S L. Chrášťanskou, psychoterapeutem Dr. J. Kobylkou, T. Wortnerem a L Kročákem.

Workshop pro všechny "staré příznivce", ale i pro nováčky". Dotkneme se sebepoznání, svých vzorců, rituálů, vlastních hranic, kreativních hříček a jistě nebudou chybět silné zážitky.

Workshop s názvem "Kreativita" navazuje na dlouhou tradici a je určený pro všechny zvídavé a tvořivé nebo i pro unavené, kteří potřebují oživit v sobě jiskru, vášeň, radost. Je určen pro "staré příznivce", ale i pro "nováčky". Smyslem kursů kreativity je naučit se žít tvořivě, naplno a zvládat životní výzvy.

S Dr. Kobylkou si vytvoříme si mapu "mentálního volnoběhu". To je to, co nám běhá v hlavě, když jsme v klidu, když nejsme soustředěni např. na nějakou práci. Tento "volnoběh" tvoří v průměru 47% bdělého času a má převážně negativní povahu! Ano, je to tak. Budeme tedy pracovat s obsahy naší mysli, kde platí: co máme v hlavě, to máme v těle a naopak! Obsahy mysli mají ohromný vliv na naše zdraví a kvalitu života, provází nás celé dny a roky… V souhrnu mohou působit jako "ničivé nocebo" anebo jako "léčivé placebo". Co převáží, to záleží na nás. Proto na mapu volnoběhu navážeme něčím, co dokáže tyto obsahy měnit. Jde o tzv. "osobní přelaďovacíminirituály". Kromě vážné práce samozřejmě i tentokrát připojíme různé kreativní hříčky, "hojení" pomocí rukou, masáže apod. Také budeme ráno cvičit a běhat. A jak tradice káže: budeme se samozřejmě i koupat v řece i v "řece života" a budeme společně křičet radostí… Těšíme se!

Kromě programu s Honzou nás čeká tvořivý a hravý program s Tomášem Wortnerem, který ke svému dni říká: "Den začneme rozpohybováním těla a mysli. Hlavní náplní bude hledání své kreativity a spontánnosti při divadelní improvizaci. Večer zakončíme příjemným plynutím - intuitivním tancem. "

Láďa Kročák, který se věnuje už několik desítek let výrobě bubnů a práci se šamanským bubnem, bude mít k dispozici 2 - 3 hodiny a nabízí téma Šamanský buben - přítel a pomocník plus rituál, zaměřený na úspěšné splnění svého úkolu v tomto životě. Ludmila přidá několik tanců z různých tradic, práci s dechem a meditace, zaměřené na sebepoznávání.
 


Video z minulých kreativit.

  o lektorech    
 

PhDr. Jan Kobylka

Psycholog, psychoterapeut, konzultant a trenér. Specializoval se v oblasti managementu a v oblasti klinické psychologie. Zaměřuje se na diagnostiku firem a institucí, poradenskou pomoc vrcholovým orgánům při koncepční práci; řízení projektů, moderování; komunikaci ve firmách, odstraňování komunikačních poruch; nácvikům vedení porad; rozvoji komunikačních dovedností; pomoc při rozjezdu týmů a jejich vedení; techniky pro tvůrčí řešení složitých úkolů; management audit, projekty profesního růstu, koučování, individuální poradenství; mapování a zvládání stresu, nácviky autoregulačních technik; osobní rozvoj a psychoterapii. Vede výcvik dalších psychoterapeutů v rámci SUR. S naším centrem spolupracuje jako lektor přes 25 let.


 
 

PhDr. Ludmila Chrášťanská

Ludmila vede od roku 1994 centrum osobního rozvoje v Nesměni. Má výcvik v holotropním dýchání u prof. Grofa, několikrát mu asistovala na workshopech v Brazílii, Itálii a Švýcarsku. Byla také českou koordinátorkou Mezinárodní transpersonální konference v Praze v r. 1992. Je učitelkou a mentorkou tanců univerzálního míru, které studovala v Německu a Švýcarsku, m.j. i u NeilDouglas-Klotze. Absolvovala zážitkový cyklus StarGate - tradiční techniky sebepoznání původních kultur Severní a Jižní Ameriky pod vedením lektorů z těchto etnik. Má výcvik v sufisoulworku u MariamBaker, které se říká "porodní bába duší". baví ji spojování různých duchovních cest. Cítí se být inspirovaná k vedení rituálů pro mladistvé a pro ženy. Učila se od Jyoti, od šamanů v Brazílii a v Peru, má indiánského učitele, dovolené trávila většinou na vipassana nebo sufiretreatech, v poslední době víc odpočívá. Poslední roky si užívá "babičkovské" role a stárnutí :).


 
 

Tomáš Wortner

Studoval jsem informatiku, ale něco mě táhlo k divadlu. Pak jsem jel na Rainbow, kde jsem se setkal s jógou a thajskou masáží. Od toho dne jsem začal jógu cvičit denně. To mi dalo dostatek času na zamyšlení a nakonec i sílu k rozhodnutí změnit svojí cestu. Protože jsem začal dělat divadlo víc a víc, a chtěl pracovat s lidmi kreativním způsobem, dal jsem si přihlášku na dramatickou výchovu na JAMU. Následně jsem JAMU vystudoval a začal pracovat s lidmi (vést divadelní workshopy, fyzické tréninky atd.). Během studií jsem se mimo jiné zabýval fyzickým/pohybovým divadlem, párovou akrobacií, tancem a různými pohybovými vyjádřeními, které mě zajímají a naplňují. Rozhodl jsem se, že chci porozumět svému tělu, respektive sobě samému doopravdy, a proto se věnuji fyzickému divadlu, kde člověk sebe samého díky tréninku postupně odhaluje. Nyní jsem ve Wroclawi, kde pracuji v Grotowski institutu v rámci programu BodyConstitution, jehož náplní je výzkum hercova těla a jeho performativity. Mimo každodenní tréninky tu praktikuji kontaktní improvizaci, akrojógu, tanec butoh a akrobacii.