Centrum osobního rozvojePár slov o nadacikontaktPrincipy holotropního dýchánípřihláška na akce v roce 2009zajímavé odkazy
Program kurzů

<< zpět na Program
KURSY v Centru Nesměň
 
     

 

  Sebepřijetí, sebehodnota, sebeláska, hojnost  
  Kde:

Nesměň u Českých Budějovic

 
  Kdy:

5.-8.4.

 
  Vložné: 3100 Kč  
   
 

S Hanou Říhovou.

Sebepřijetí, sebehodnota a sebeláska jsou podmínkou uzdravení těla i duše, šťastných vztahů, radosti, hojnosti i duchovního růstu. Bez nich si jen nalháváme, že duchovně rosteme a že jsme milující.. Sebepřijetí a sebehodnota předpokládá přijmout své předky, všechny své stíny a části a celý svůj život se všemi zkušenostmi a bytostmi, které jsme potkali. Když přijímáme a milujeme sami sebe, dokážeme milovat druhé bez závislosti, strachu a bez podmínek.
Také prozkoumáme a uzdravíme vztah k hojnosti z hlediska sbehodnoty, přesvědčení, karmy, pocitů viny, rodové zátěže (např. "S kým nesu osud chudoby?", "Za koho splácím dluhy?"). Otevřeme pokladnici svého nitra, a tím se otevřeme i materiální hojnosti.
Jde o hlubokou vnitřní práci, která bude vyvažována cvičením (wyda, jóga), aktivní i tichou meditací, jógou smíchu...
 

  o lektorovi    
 

Hana Říhová

Už jako malá jsem mívala hluboké prožitky lásky se vším. Ráda jsem byla sama a vnímala neviditelný svět. Trápilo mě však utrpení, které jsem viděla kolem sebe, bolest, kterou si způsobovali ti nejbližší a děti sobě navzájem, krutost vůči zvířatům... Toužila jsem jednou něco "pořádného" dělat a pomáhat bohu, aby lidé byli šťastní a měli se rádi.
Všechny naše touhy se jednou splní a život nás přivede (i za cenu bolesti) tam, kde máme být - na naši CESTU - DHARMU. A tak se stalo. Když jsem byla naprosto vyčerpaná (invalidní manžel, malé děti, žádná babička ani jiný pomocník), začala jsem si cvičit jógu a brzy poznala, že zdroj energie, zdraví a opravdového štěstí a odpovědí na všechny otázky je v nás a že život si tvoříme sami. Začala jsem k tomuto poznání pomáhat lidem.
Od roku 1992 provázím na cestě k sebepřijetí a celistvosti. Mám výcvik v rodinných a experimentálních konstelacích, Voice Dialogue, kineziologii One Brain, hlubinné abreaktivní psychoterapii, absolvovala jsem kurzy učitele jógy, satiterapie, tchi-kung, mnoho budhistických pobytů v ústraní a dalších seminářů a kurzů s českými i zahraničními lektory. Studovala jsem na psychoterapeutické fakultě Pražské vysoké školy psychosociálních studií. Sama jsem si osvojila wydu (cvičení druidů s duchovním přesahem propojené s přírodou) a transformaci stínů, kterou jsem rozvinula a kterou také učím. Dělám i výcvik konstelací a regrese.
Za stěžejní téma považuji SEBEPŘIJETÍ (přijetí všech svých částí a stínů) a SEBELÁSKU, jako podmínku uzdravení těla i duše, hojnosti a radostných vztahů. Bez ní si jen nalháváme, že duchovně rosteme. Teprve sebeláska přináší lásku beze strachu, bez závislosti a bez podmínek.
Od dětství píšu a přednáším poezii, byla jsem hercem, dramaturgem i režisérem. Přebásnila jsem do češtiny mnoho textů k duchovním písním (např. Unitářský zpěvník) a k Tancům míru, které také tvořím a se zájemci sdílím.