Centrum osobního rozvojePár slov o nadacikontaktPrincipy holotropního dýchánípřihláška na akce v roce 2009zajímavé odkazy
Program kurzů

<< zpět na Program
KURSY v Centru Nesměň
 
     

 

  Šamanské, tranzovní a vizionářské tance  
  Kde:

Nesměň u Českých Budějovic

 
  Kdy:

23.-25.11.

 
  Vložné: 2800 Kč  
   

S Karlem Fullerem a Ludmilou Chrášťanskou.

Tranz, extáze, šamanské vědomí, rozšířené vědomí - to jsou mosty, přes které můžeme přejít z našeho světa na druhou stranu - do nekaždodenní skutečnosti. Přináší nám dar v podobě vize, síly, léčení a očištění. Inspirují nás a pomáhají nám najít směr v našem životě.
Těchto stavů je možné dosáhnout pomocí speciálních technik při práci se zvukem (šamanské cestování, buben, zpěv), silovými rostlinami, hlubokou meditací nebo holotropním dýcháním.
Nebo také formou vizionářských a tranzovních tanců.
Na tomto zážitkovém semináři si vyzkoušíme několik technik šamanských a posvátných tanců, které nám umožní zažít zkušenost s vizemi a pracovat s nimi.

Tyto posvátné rituály se obrací zejména k síle a pomoci od našich předků. Pochopíme jejich význam a naučíme se využít jejich léčebný potenciál pro náš život. Budeme tvořit společně, ale bude čas i na individuální práci.

"Tanec duchů, tanec duše, zikr - rozpomenutí se na svou esenci, Tanec síly". To jsou jen některé z názvů tanců, které se naučíme a zažijeme jejich sílu a moc měnit k lepšímu naši realitu pozitivní kvantovou změnou.

Pozn.: Pro účast není nutná žádná pohybová či taneční průprava nebo zkušenost. Tance jsou jednoduché a zvládnou i jedinci, kteří si myslí, že nejsou pohybově nadaní.
 

  o lektorovi    
 

Ing. Karel Fuller

Prací s energií a šamanismem se zabývá už od 80-tých let. Spolupracoval s českými léčiteli jako senzibil. Praktikoval tibetský dzog-čchen a bön. Studoval původní americký šamanismus, jeho učiteli jsou amazonští curranderos. Od roku 2008 praktikuje duchovní a šamanskou cestu prérijních indiánů. V rámci nadace FoundationforShamanicStudies v roce 2012 završil tříleté zahraniční nadstavbové studium vyspělých šamanských technik. Zabývá se fenomény smrti a umírání. Zúčastňuje se pravidelně posvátných ceremonií Jižní i Severní Ameriky. Vede mužské kruhy a posvátné ceremonie. Je tanečníkem Slunce v lakotské tradici. V současnosti je v mezinárodním výcviku holotropního dýchání v Grof TranspersonalTraining.


 
 

PhDr. Ludmila Chrášťanská

Ludmila vede od roku 1994 centrum osobního rozvoje v Nesměni. Má výcvik v holotropním dýchání u prof. Grofa, několikrát mu asistovala na workshopech v Brazílii, Itálii a Švýcarsku. Byla také českou koordinátorkou Mezinárodní transpersonální konference v Praze v r. 1992. Je učitelkou a mentorkou tanců univerzálního míru, které studovala v Německu a Švýcarsku, m.j. i u NeilDouglas-Klotze. Absolvovala zážitkový cyklus StarGate - tradiční techniky sebepoznání původních kultur Severní a Jižní Ameriky pod vedením lektorů z těchto etnik. Má výcvik v sufisoulworku u MariamBaker, které se říká "porodní bába duší". baví ji spojování různých duchovních cest. Cítí se být inspirovaná k vedení rituálů pro mladistvé a pro ženy. Učila se od Jyoti, od šamanů v Brazílii a v Peru, má indiánského učitele, dovolené trávila většinou na vipassana nebo sufiretreatech, v poslední době víc odpočívá. Poslední roky si užívá "babičkovské" role a stárnutí :).