Centrum osobního rozvojePár slov o nadacikontaktPrincipy holotropního dýchánípřihláška na akce v roce 2009zajímavé odkazy
Program kurzů

<< zpět na Program
KURSY v Centru Nesměň
 
     

 

  Otevři své srdce  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 4.-7.5.  
  Vložné: 3500 Kč při zaplacení předem do 4.4. Potom 3800 Kč.  
   
  S manžely Peškovými.

Chcete porozumět sami sobě, najít cestu k uspokojivým vztahům s blízkými a trvale změnit náhled na souvislosti svého života?
Přijeďte na intenzivní prožitkový seminář provázený rodinnými konstelacemi a léčivým rituálem. Posílíte spojení se svým vnitřním Hlasem, najdete větší soulad se sebou a objevíte více radosti v každodenním životě.

    Setkání vás podpoří:
  • ve spojení se svými emocemi a vědomým zacházením s nimi
  • v důvěře ve svou vnitřní moudrost
  • v odvaze naplňovat své vlastní potřeby
  • v objevení svého pravého "já"
SEMINÁŘ JE PROVÁZEN RODINNÝMI KONSTELACEMI A LÉČIVÝM RITUÁLEM (PRÁCE SE SYMBOLY)
Konstelace vycházejí z propojení, které máme mezi členy rodinného systému, ze kterého jsme vzešli nejen my, ale i naši rodiče. Navážeme-li s nimi upřímný a otevřený vztah na úrovni srdce, získáme spojení s proudem životní energie a náš život získá na kvalitě ve všech oblastech!

Rodinné konstelace budou probíhat v dopoledním bloku. Rituál v odpoledním bloku a povede můj muž Luděk. Pomocí řeči symbolů a příběhů v rituálu sestoupíme do posvátného prostoru sebe sama, abychom mohli zvědomit své pravé Já, svoji esenci a učit se ji sdílet s ostatními. Více info o něm zde:

Zpětná vazba účastníka po konstelačním semináři:
Dva dny po konstelacích - bratr mi včera zvedl telefon a po 20 letech jsme si popovídali jako bratr s bratrem...
Syn mi včera zvedl telefon a bylo to po dlouhé době a podpoře syna otcem.
Partnerce jsem se dokázal svěřit se svou prožívanou bolestí a nešel do agrese.
Děkuji za práci a energii, kterou jsi mi věnovala!
Ivan

 

  o lektorech    
  Marcela Pešková:

Jmenuji se MARCELA PEŠKOVÁ a ve své práci se zaměřuji na sebepoznání a vnitřní růst. Po 50 letech života jsem nakonec našla, čím chci do celku přispět já - tak, aby mi to dávalo smysl a současně přinášelo pocit uspokojení. Jsou to zkušenosti a prožitky posledních 20 let, ve kterých jsem procházela od syndromu vyhoření spojeným s úzkostmi, přes krizi středního věku, identity a v partnerském vztahu až k postupnému nalézání toho, kým jsem opravdu - za hradbami obranných mechanismů, masek a naučeného chování.
Vystudovala jsem střední zdravotnickou školu a v oboru jsem pracovala dva roky. Pak jsem strávila deset let výchovou tří dětí, které mám se svým mužem Luďkem, a dalších 7 let jako obchodní zástupce u firmy, která vyvíjela a prodávala léky. Díky tomu jsem si uvědomila, že mě přitahuje přinášet lidem řešení jejich problémů, nikoli však ve formě pilulek, ale pochopením příčin. Od roku 2003 jsem se naplno věnovala svojí vnitřní transformaci.
Mým posláním je učit lidi opravdově, nefalšovaně a autenticky žít. Provázet cestou hledání svojí skutečné identity a opětovném propojení se s ní - s tím, co tuším, že je věčné.
Semináře rodinných konstelací, které vedu od roku 2006, jsou nástrojem, který při své práci používám. Konstelace umožňují podívat se na vztahy a jejich dynamiku z hlubšího úhlu pohledu a porozumět a uskutečnit změny, které vedou k funkčním a živým vztahům, kde si přestáváme plést lásku se závislostí a přijímáme odpovědnost za vše, co tvoříme.
Mí klienti jsou lidé, kteří jsou rozhodnuti pohnout se svými vztahy. Jsou si vědomi, že se spolupodílí na jejich tvorbě rovným dílem spolu se svým protějškem, a jsou rozhodnuti pracovat na sobě. Stojí o trvalou proměnu, ne o kosmetickou změnu.
Jednou mě zaujal citát, který dodnes nosím někde v hloubi svého srdce a který se stal základem mého osobního vývoje stejně jako mojí práce:

" Není vítězem, kdo bojoval a zvítězil, ale ten, kdo miloval, zrazen byl a odpustil. - autor neznámý
Mým záměrem je ukázat vám, kudy vede cesta z bludného kruhu. Ke štěstí a lásce. Netvrdím, že je snadná, ale možná, a že stojí za to se po ní vydat!

Vzdělání v oblasti rozvoje osobnosti:
2000-2014 psychoterapeutický výcvik SUR zaměřený na skupinovou dynamiku - Pražský psychoterapuetický institut
2002 seminář na hledání, léčbu a rozvoj vnitřního dítěte - Institut pro integrativní psychoterapii a psychologické poradenství Olomouc
2003-2005 výcvik v systemických (rodinných) konstelacích - Meditační centrum Lažany
2006 jednoletý výcvik v rodinných konstelacích - Moa Doris Grevenstette
2010 Cesta lásky - Eva Puklová a řada dalších seminářů a vzdělávacích programů prohlubujících sebeuvědomí
 
 

Ing. Luděk Pešek o sobě:

Pracoval jsem jako dobrovolník v duchovním centru CAC Richarda Rohra, Nové Mexiko, USA, kde jsem prošel Mužskými iniciačními rituály (GhostRanch, NM, 2002) a účastnil se formačních programů, meditací, práce s potřebnými a také jsem měl možnost blíže se seznámil s kulturou původního navažského obyvatelstva. Na základě těchto zkušeností jsem řadu let (2004-2010) připravoval v ČR rituály Iniciace pro přechod mužů do zralé dospělosti podle vzoru R. Rohra. Při práci s rituály se věnuji porozumění řeči symbolů, mytologii a archetypům (J.Cambell, J.G. Frazer, M.Eliade, R.Moore aj.). Zajímám se také o ekospiritualitu jako cestu hledání svého pravého Já (duše) v kontaktu s přírodou. V poslední době jsem se zúčastnil řady intenzivních seminářů zaměřených na intrapersonální sebepoznání (např. B.Plotkin: Soulcraft, Rakousko, 2013, H.Palmer: Enneagram, ČR, 2014). Tyto přístupy nabízím ve spolupráci s mojí ženou jako doprovodný program v rámci seminářů rodinných konstelací.