Centrum osobního rozvojePár slov o nadacikontaktPrincipy holotropního dýchánípřihláška na akce v roce 2009zajímavé odkazy
Program kurzů

<< zpět na Program
KURSY v Praze
 
     

 

  Léčení se skrytými zdroji srdce  
  Kde: Praha (místo a přesný čas bude upřesněn.)
 
  Kdy: 1.-2.9.  
  Vložné: 2100 Kč  
   
Sufijská cvičení pro tělo, srdce a duši s L. Chrášťanskou a s BritouBarakou a HaukemJelaluddinem ze SRN jako hosty.


Naše srdce má daleko více vlastní moudrosti a zdrojů, než považujeme za možné. Tyto intuitivní a kreativní schopnosti se vyplatí znovuobjevit, protože většinou v běžném životě důvěřujeme více svému rozumu nebo jeho omezenému obrazu našich možností. V sufismu je dlouhá tradice a různé cesty, jak naslouchat srdci, abychom ho znovu aktivovali a tím i osvobodili. Během víkendu budeme také používat cvičení božských kvalit, meditací v chůzi, zikr, tance a soulwork - v naladění na Léčebný řád dervišů (jehož je Baraka evropským zástupcem) a Univerzální sufismus.
 

  o lektorech    
  Baraka von Kügelgen

je zástupkyní léčebného řádu dervišů pro Evropu, gestalt terapeutka, spirituální průvodkyně na sufi cestě, učitelka tanců dávných tradic a soulworku - práce s vnitřními částmi. Žije v Berlíně.


 
 
Jelaluddin Sturm

je gestaltterapeut a grafik, vede taneční semináře se soulworkem, semináře pro muže, doprovází na sufi cestě, vede sufijský pěvecký sbor, učí tance dávných tradic, sborový zpěv, pracuje se zvuky. Žije v Berlíně, kde vede rodinné a vztahové terapie.


 
 

PhDr. Ludmila Chrášťanská

Ludmila vede od roku 1994 centrum osobního rozvoje v Nesměni. Má výcvik v holotropním dýchání u prof. Grofa, několikrát mu asistovala na workshopech v Brazílii, Itálii a Švýcarsku. Byla také českou koordinátorkou Mezinárodní transpersonální konference v Praze v r. 1992. Je učitelkou a mentorkou tanců univerzálního míru, které studovala v Německu a Švýcarsku, m.j. i u NeilDouglas-Klotze. Absolvovala zážitkový cyklus StarGate - tradiční techniky sebepoznání původních kultur Severní a Jižní Ameriky pod vedením lektorů z těchto etnik. Má výcvik v sufisoulworku u MariamBaker, které se říká "porodní bába duší". baví ji spojování různých duchovních cest. Cítí se být inspirovaná k vedení rituálů pro mladistvé a pro ženy. Učila se od Jyoti, od šamanů v Brazílii a v Peru, má indiánského učitele, dovolené trávila většinou na vipassana nebo sufiretreatech, v poslední době víc odpočívá. Poslední roky si užívá "babičkovské" role a stárnutí :).