Centrum osobního rozvojePár slov o nadacikontaktPrincipy holotropního dýchánípřihláška na akce v roce 2009zajímavé odkazy
Program kurzů

<< zpět na Program
KURSY v Centru Nesměň
 
     

 

  Holotropní dýchání, meditace a potní chýše  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 30.5.-3.6.  
  Vložné: 4600 Kč  
   

S MUDr. J. Kursou, Ing. J. Šilarem, L. Chrášťanskou a Ing. K. Fullerem.

Inspirací k tomuto kursu se mi stal týdenní kurs "Otevření a vhled", na němž jsem Stanislavu Grofovi asistovala několikrát ve Švýcarsku. Kromě holotropního dýchání tam účastníci mohli zažít meditaci Vipassana s Jackem Kornfieldem. První českou formou byl náš kurs Síla dechu, síla soucítění z minulých let. Pak jsme program ještě obohatili o potní chýši. Dýchat bude mít příležitost každý dvakrát, meditacím budeme věnovat jedno odpoledne, potní chýši sobotní večer.


   o lektorech    
  MUDr. Jaroslav Kursa

Vystudoval medicínu v Plzni, v současné době pracuje na ARO Nemocnice v Českých Budějovicích. Má výcvik v holotropním dýchání u prof. Grofa. Rozveden a znovu ženat, má 4 děti, jednu ženu, dva psy a dům na vsi. Mezi jeho zájmy patří práce s hlasem, život x smrt, změněné stavy vědomí, přesahy a prolínání.


 
 

PhDr. Ludmila Chrášťanská

Ludmila vede od roku 1994 centrum osobního rozvoje v Nesměni. Má výcvik v holotropním dýchání u prof. Grofa, několikrát mu asistovala na workshopech v Brazílii, Itálii a Švýcarsku. Byla také českou koordinátorkou Mezinárodní transpersonální konference v Praze v r. 1992. Je učitelkou a mentorkou tanců univerzálního míru, které studovala v Německu a Švýcarsku, m.j. i u NeilDouglas-Klotze. Absolvovala zážitkový cyklus StarGate - tradiční techniky sebepoznání původních kultur Severní a Jižní Ameriky pod vedením lektorů z těchto etnik. Má výcvik v sufisoulworku u MariamBaker, které se říká "porodní bába duší". baví ji spojování různých duchovních cest. Cítí se být inspirovaná k vedení rituálů pro mladistvé a pro ženy. Učila se od Jyoti, od šamanů v Brazílii a v Peru, má indiánského učitele, dovolené trávila většinou na vipassana nebo sufiretreatech, v poslední době víc odpočívá. Poslední roky si užívá "babičkovské" role a stárnutí :).


 

 
     
  Ing. Jan Šilar

Narodil se v r. 1948, žije v Roztokách, pracuje v Praze. Původním vzděláním strojní inženýr (ČVUT - stavba letadel), později vývojář software. Absolvoval výcvik v transpersonální psychologii a holotropním dýchání pod vedením Stanislava Grofa, zakončený certifikátem GTT.
 
  Holotropní dýchání vede téměř 20 let, sám za tu dobu prošel cca 150 sezeními a jeho život se tím zásadně změnil - k lepšímu. Širší kontexty této práce ho přivedly k dalšímu vzdělávání v oblasti sebepoznání, rozvoje osobnosti a psychoterapie. Postupně absolvoval: 2 semestry úvodu do psychoterapie dle Rogerse (UK - Vymětal, Junková), Kurs Integrativní práce s tělem a dechem dle Dr. Schmitta (výcvik a asistence se SigridKlotzbach). Zážitkový cyklus StarGate - tradiční techniky sebepoznání původních kultur Severní a Jižní Ameriky pod vedením lektorů z těchto etnik. Posvátné tělo, vášnivý duch - tantricky zaměřený cyklus s Johnem Hawkenem + vybrané pokračovací semináře - cca 3 roky. Výcvik v biodynamické psychoterapii s ElimWeidenfeldem a Květou Paluskovou - 5 let + 2 roky dalších seminářů o specifických tematech a technikách. V současné době asistuje na seminářích s Květou. Celkem cca 10 týdnů zážitkových seminářů s Alanem Lowenem, který používá tantrický přístup k navození hluboce léčivých zkušeností v rámci biodynamických procesů. V současné době se věnuje spíše individuální práci s klienty - konzultacím a práci s tělem založené na biodynamických principech, kde může uplatnit i zkušenosti přijaté během uvedeného vzdělávání a vlastních prožitků.  
 

Ing. Karel Fuller

Prací s energií a šamanismem se zabývá už od 80-tých let. Spolupracoval s českými léčiteli jako senzibil. Praktikoval tibetský dzog-čchen a bön. Studoval původní americký šamanismus, jeho učiteli jsou amazonští curranderos. Od roku 2008 praktikuje duchovní a šamanskou cestu prérijních indiánů. V rámci nadace FoundationforShamanicStudies v roce 2012 završil tříleté zahraniční nadstavbové studium vyspělých šamanských technik. Zabývá se fenomény smrti a umírání. Zúčastňuje se pravidelně posvátných ceremonií Jižní i Severní Ameriky. Vede mužské kruhy a posvátné ceremonie. Je tanečníkem Slunce v lakotské tradici. V současnosti je v mezinárodním výcviku holotropního dýchání v Grof TranspersonalTraining.