Centrum osobního rozvojePár slov o nadacikontaktPrincipy holotropního dýchánípřihláška na akce v roce 2009zajímavé odkazy
Program kurzů

<< zpět na Program
KURSY v Centru Nesměň
 
     

 

  Hlas- přirozená cesta k sebeuvědomění  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 27.-30.9.  
  Vložné: 4500 Kč  
   

S Ivanou Vostárkovou, pedagogem DAMU, naší přední odbornicí na práci s hlasem v terapii i umění.

Lidský hlas komplexně vypovídá o člověku. Nalezením a osvobozením svého přirozeného hlasu můžeme prostřednictvím sebeuvědomování rehabilitovat svou jedinečnost, neopakovatelnost. Budeme hledat svůj přirozený dech, probouzet potlačované emoce a rozvíjet vnímavost a citlivost sama k sobě. Tím otevřeme cestu svému hlasu a navíc se o sobě mnoho dozvíme. Tohoto kursu se mohou zúčastnit i ti, kteří už nějaký kurs s Ivanou absolvovali, použité techniky jsou vždy originální.Během kurzu bude i čas pro rozbory zpěváckých hlasů z přinesených nahrávek, ideálně videí. Pokud si přivezete technicky kvalitní, obecně všude bez problémů spustitelný záznam, bude lektorkou rozebrán.

 


  o lektorovi    
  MgA. Ivana Vostárková

Vystudovala na KALD pražské DAMU obor loutkoherectví, herectví. Po studiu spolupracovala s režiséry K.Makonjem, I.Krobotem, A.Krobem, účinkovala v ČT, ve filmu…jako asistentka režie s Evaldem Schormem. Souběžně se věnovala pedagogické práci hlasového školení pro divadla, rozhlas. Od r.1995 hlasovým pedagogem DAMU, v současné době vyučuje na třech katedrách i metodiku výuky oboru. Zabývá se výzkumem vztahu psychiky, fyziologie a hlasotvorby, hlasovou analýzou, spolupracuje na výzkumu vztahu Feldenkraisovy metody a tvorby hlasu. Zabývá se školením handicapovaných (neslyšící, nevidomí…..), systematicky školí pedagogy, televizní moderátory (ČT), spolupracuje se vzdělávacími agenturami, pořádá semináře pro instituce, školí muzikoterapeuty. Věnuje se i individuální výuce herců a zpěváků (David Koller, Jan Budař, Lenka Dusilová, Aneta Langerová…).