Centrum osobního rozvojePár slov o nadacikontaktPrincipy holotropního dýchánípřihláška na akce v roce 2009zajímavé odkazy
Program kurzů

<< zpět na Program
KURSY v Centru Nesměň
 
     

 

  Hlas a pohyb  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 28.6.-1.7.  
  Vložné: 4500 Kč  
   

S Ivanou Vostárkovou, pedagogem DAMU.

Propojováním hlasu s pohybem a pohybu s hlasem můžeme vytvořit podmínky k následnému vyladění fyzické i psychické stránky člověka jako předpokladu autentického a spontánního projevu a tím ke kultivaci osobnosti.

Přirozený pohyb člověka se stává nezbytnou oporou pro tvorbu hlasu a přirozený hlasový projev, plnohodnotně využívající i rezonanci tělových prostor, navozuje harmonický a vyvážený postoj a pohyb těla. Tím si hlas i pohyb vytvářejí přirozené mosty pro uskutečňování obého v jednom čase tady a teď, aniž by docházelo ke svalovému a tím i hlasovému přepínání. Vyváženost v hlasu a pohybu je základní podmínkou pro vyladění fyzické a psychické stránky člověka umožňující mu projevovat se spontánně, osobitě, využívat tak individuálních dispozic. Budeme pracovat s více pohybovými systémy a navazovat tak na předchozí kurz Hlas, dech a Feldenkraisova metoda.
 

  o lektorech    
  MgA.Ivana Vostárková

Vystudovala na KALD pražské DAMU obor loutkoherectví, herectví. Po studiu spolupracovala s režiséry K.Makonjem, I.Krobotem, A.Krobem, účinkovala v ČT, ve filmu…jako asistentka režie s Evaldem Schormem. Souběžně se věnovala pedagogické práci hlasového školení pro divadla, rozhlas. Od r.1995 hlasovým pedagogem DAMU, v současné době vyučuje na třech katedrách i metodiku výuky oboru. Zabývá se výzkumem vztahu psychiky, fyziologie a hlasotvorby, hlasovou analýzou, spolupracuje na výzkumu vztahu Feldenkraisovy metody a tvorby hlasu. Zabývá se školením handicapovaných (neslyšící, nevidomí…..), systematicky školí pedagogy, televizní moderátory (ČT), spolupracuje se vzdělávacími agenturami, pořádá semináře pro instituce, školí muzikoterapeuty. Věnuje se i individuální výuce herců a zpěváků (David Koller, Jan Budař, Lenka Dusilová, Aneta Langerová…).