Centrum osobního rozvojePár slov o nadacikontaktPrincipy holotropního dýchánípřihláška na akce v roce 2009zajímavé odkazy
Program kurzů

<< zpět na Program
KURSY v Centru Nesměň
 
     

 

  Energie, cítění, samoléčení  
  Kde:

Nesměň u Českých Budějovic

 
  Kdy:

9.-11.2.

 
  Vložné: 2000 Kč  
   
 

S Dr. Jiřím Návarou.

Normální je být zdravý, vyrovnaný, spokojený. Pokud tomu tak není, je někde v nás "něco" špatně. Ono "něco" se nechá pojmenovat různě - aura, energie, čakra, ..či třeba zvýšená hladina cukru. Zdrojem nevyvážeností jsou většinou psychické, ale i genetické, epigenetické, biologické faktory.
My se budeme učit hledat původ problémů, odstraňovat vnější projevy a hlavně definovat měřitelné hodnoty a ty měřit. Budeme objevovat vnitřní citlivost darovanou každému z nás do kolébky, bez použití medikamentů trénovat navracení buněk, orgánů i těla zpět do stavu homeostáze.
Naším cílem bude pomocí různých mentálních cvičení proniknout k jádru nedokonalosti, očistit ho a vrátit mu vitalitu. Naším cílem je nastolení opětovné harmonie v tělesných funkcích. Jak zdraví jsme, je jen a jen na nás.
Víkend s Dr. Návarou jsme zařadili zejména díky osobní zkušenosti L. Chrášťanské - "V poslední době mi jeho metody i přístup po zdravotní stránce velmi pomáhají."
 

  o lektorovi    
 

Dr. Jiří Návara

MVDr. Jiří Návara prošel řadou profesí i manažerskými posty. Kromě VŠV v Brně vystudoval i postgraduální nástavbu v BIU Oslo. Založil řadu institucí k rozvoji občanské společnosti. Sám prošel skupinovou terapií, holotropním dýcháním, kurzy kreativity, vytvořil si celý soubor osobních map, má nadhled. Hodně ho zajímá, jak k člověku a životu vůbec přistupuje spíše racionálnější a mechanističtější Západ a jak spíše celostnější a mystičtější Východ. V poslední době se Jirka Návara intenzivně zabývá východní a alternativní medicínou. Dr. Kobylka, s nímž působí jako koterapeut, o něm říká, že má zajímavé, neortodoxní vhledy.

Sám o sobě říká: V roce 1986 začínali moji kolegové povinně navštěvovat VUML (večerní učení marxismu leninismu). Měl jsem na rozdíl od nich to štěstí, že mě v podniku zapsali na kursy kreativity do Vědecko technické společnost ČB. Tam jsem poznal spoustu zajímavých lidí a s nimi novou dimenzi i různé přístupy k životu. Jsem jim dodnes hodně vděčný. Hledání pomíjivé hranice mezi racionálnem, intuicí, emocemi, energiemi,...etc. ... mě zcela pohltilo. Navštívil jsem prakticky všechny směry zkoumající prolínající se materiálno s nemateriálnem. Zkoušel jsem na sobě účinky myšlenek, energií a vymýšlel nové postupy k harmonizaci všech 4 těl, vhodné pro náš dynamický západní svět. Naučil jsem se cítit a popisovat zatím "nepostulované" hodnoty a zároveň je měřit.
Baví mě vracet lidi do života. Neléčím je. Učím je, jak si pomoci sám, jak prostřednictvím různých technik obnovit svou vitalitu, jak se očistit a posílit tak, abych byl na světě rád.