Centrum osobního rozvojePár slov o nadacikontaktPrincipy holotropního dýchánípřihláška na akce v roce 2009zajímavé odkazy
Program kurzů

<< zpět na Program
KURSY v Centru Nesměň
 
     

 

  Dotek Afriky  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 12.-14.10.  
  Vložné: 3600 Kč  
   

S Elke Waclawiczek Nozinyanga z Rakouska (s tlumočením)

V jižní Africe hraje dotek a tanec velkou roli v tradičním léčitelském umění. Tento workshop nám ukáže, jak můžeme skrze pohyb a dotek aktivovat své léčivé síly.
Elke (Nozinyanga Shilwane Ndlandla) byla rozpoznána jako Inyanga a Sangoma (tradiční africká léčitelka).
Každý rok jezdí do Afriky doplňovat své zkušenosti a od r. 2006 toto léčení prakticky používá. Známý "křovácký dotek" se naučila od kmene Ju´Hoansi, patřícího do skupiny Kung, jejíž léčivé tranzovní rituály vzbudily v osmdesátých letech široký zájem. Zcela jedinečný a vysoký sociální smysl a neuvěřitelné léčitelské úspěchy tohoto lidu podnítil také vědecké zkoumání. (Vyšlo o tom také několik knih, např. "Kung" nebo "Nisa vypráví".)
Tento víkend bude nesen láskou a hlubokou úctou před zázrakem lidství.
Elke jsme pozvali, protože máme zkušenost, že její práce je velice hluboká a transformativní. Ludmila cítí, že díky ní velmi prohloubila své konkrétní spojení s předky.
 

  o lektorovi    
  Elke Waclawiczek Nozinyanga

Elke o sobě říká: V době, když jsem ve svém životě prožívala hlubokou krizi, jsem měla štěstí, že jsem našla skvělé učitele, jako je Patricia Angove, Dalai Lama, Virgnia a Credo Mutwa. Nakonec jsem skončila v Jižní Africe. Díky Credovi a Virginii Mutwa jsem poprvé objevila své africké kořeny. Dlouho jsem studovala a trénovala a stala se ze mě Sangoma (tradiční africká léčitelka) v Soweto a po nějakém čase mne nechali moji předkové Ju'Hoansi a Kungclan žít v Kalahari. Ve svém workshopu používám vše, co jsem se naučila díky mým duchovním prožitkům pro podporu a pomoc všem ostatním- se vší láskou, co mám.