Centrum osobního rozvojePár slov o nadacikontaktPrincipy holotropního dýchánípřihláška na akce v roce 2009zajímavé odkazy
Program kurzů

<< zpět na Program
KURSY v Centru Nesměň
 
     

 

  Divadelní improvizace pro život  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 17.–20.5.  
  Vložné: 3100 Kč  
   
Divadelní workshop s Tomášem Wortnerem.

Hlavní náplní kurzu je získávání dovedností akceptovat danou situaci a posouvat ji směrem, kterým chceme. Často se navíc v dané divadelní/ životní situaci nebudeme nacházet pouze sami, ale s dalšími "spoluhráči". Kurz je proto též zacílen na konstruktivní spolupráci. Dále se naučíte, jak pohotově reagovat, jak myslet a jednat tělem, jak opravdu vnímat ostatní a mnoho dalšího. To vše díky zábavným technikám divadelní improvizace, které nám zprostředkují nevšední zážitky. Ty následně budeme reflektovat v realitě každodenního života.

 

  o lektorech    
  Tomáš Wortner

Studoval jsem informatiku, ale něco mě táhlo k divadlu. Pak jsem jel na Rainbow, kde jsem se setkal s jógou a thajskou masáží. Od toho dne jsem začal jógu cvičit denně. To mi dalo dostatek času na zamyšlení a nakonec i sílu k rozhodnutí změnit svojí cestu. Protože jsem začal dělat divadlo víc a víc, a chtěl pracovat s lidmi kreativním způsobem, dal jsem si přihlášku na dramatickou výchovu na JAMU. Následně jsem JAMU vystudoval a začal pracovat s lidmi (vést divadelní workshopy, fyzické tréninky atd.). Během studií jsem se mimo jiné zabýval fyzickým/pohybovým divadlem, párovou akrobacií, tancem a různými pohybovými vyjádřeními, které mě zajímají a naplňují. Rozhodl jsem se, že chci porozumět svému tělu, respektive sobě samému doopravdy, a proto se věnuji fyzickému divadlu, kde člověk sebe samého díky tréninku postupně odhaluje. Nyní jsem ve Wroclawi, kde pracuji v Grotowski institutu v rámci programu BodyConstitution, jehož náplní je výzkum hercova těla a jeho performativity. Mimo každodenní tréninky tu praktikuji kontaktní improvizaci, akrojógu, tanec butoh a akrobacii.