Centrum osobního rozvojePár slov o nadacikontaktPrincipy holotropního dýchánípřihláška na akce v roce 2009zajímavé odkazy
Program kurzů

<< zpět na Program
KURSY v Centru Nesměň
 
     

 

  Děti a dospělí, pojďte si s námi hrát  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 23.-29.7.  
  Vložné: 3900 Kč dospělí, 2550 Kč děti nad 10 let, 2000 děti do 10 let  
   

S J. Bícovou a dalším lektorem:

Zveme Vás na týden Dětí a rodičů, případně babiček a dědečků do Nesměně. Akce je vhodná především pro ty, co již v Nesměni byly a chtějí zde prožít i čas se svými dětmi resp. vnoučaty. Program začíná v pondělí v podvečer. Následující dny je dopoledne program rozdělen na část pro děti, které jsou rozděleny do skupin podle věku a mají svůj program vedený Janou Bícovou a asistenty, a na část pro dospělé.

Odpolední aktivity jsou v režii rodin dle vlastní domluvy a nápadu (koupání, výlety, kola apod..). Společně pro všechny je sdílena část programu na organizovaném výletě, který bývá ve čtvrtek, a při závěrečném divadelním vystoupení a také tanec a zpěv v ranním a večerním kruhu. Bližší informace o programu pošleme přihlášeným. Program je spíše vhodnější pro děti starší 3 let.

 

  o lektorech    
  Jana Bícová

Původ mého rodu je z Jižních Čech. Jak jsem přišla ke svému jménu? Moji rodiče kdysi ovdověli a jména jejich předcházejících partnerů byla Jana a Jan. Podivuhodnými souvislostmi bylo předurčeno moje jméno. S významem, že, "Bůh je milostivý". Poměrně dlouhodobé osudové komplikace - vážné onemocnění moje a později vážné onemocnění mého dítěte mne přivedly k soukromému studiu osudových otázek a duchovních cest.
 
 
Setkala jsem se s léčbou antroposofické medicíny, a to mne přivedlo ke studiu waldorfské pedagogiky a k práci s dětmi. V příbězích a pohádkách hledat a uchovávat ve vědomí člověka spojení s jeho nejhlubším bytostným Já, rozvíjení tvůrčích sil a radosti skrze slavnosti a rytmy roku. V současné době pracuji jako ředitelka mateřské školy, vystudovala jsem školský management a hledám ve světě i v životě souvislosti, které mi ukazují, proč jsme vlastně tady, na tomto světě. Ve volném čase píšu texty básní, scénáře k pohádkám. A stále pozoruji svět a jsem nesmírně vděčná svému osudu, a všem podivuhodným souvislostem, že mohu za svůj život říci: Děkuji.