Centrum osobního rozvojePár slov o nadacikontaktPrincipy holotropního dýchánípřihláška na akce v roce 2009zajímavé odkazy
Program kurzů

<< zpět na Program
KURSY v Centru Nesměň
 
     

 

  Děti a dospělí, pojďte si s námi hrát  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 23.-29.7.  
  Vložné: 3900 Kč dospělí, 2550 Kč děti nad 10 let, 2000 děti do 10 let  
   

s Janou Bícovou, Danielou Šupovou a Janem Markem Maněnou:

Srdečně Vás zveme na společné týdenní setkání dětí, rodičů a prarodičů. Akce je vhodná především pro ty, kteří již Nesměň znají a chtějí zde prožít čas se svými ratolestmi. Rádi přivítáme ale i nové tváře. Dopolední program je rozdělen na část pro děti (vede Jana Bícová s asistenty) a část pro dospělé (vede Daniela Šupová a Jan Marek Maněna).

Odpoledne jsou pak zcela ve Vaší režii dle vlastní iniciativy a domluvy (možnost koupání, výletů do okolí pěšky či na kole aj.) Součástí programu bývá společný celodenní výlet (po vodě nebo po souši) a divadelní představení. Začínáme v pondělí v podvečer. Těšíme se na Vás!

Informace k dopolednímu "dospěláckému" programu od lektorů:
V kurzu pro děti a rodiče povedeme společně program pro dospělé. Hlavním tématem, které nás bude celý týden provázet, jsme zvolili "celistvost života." Pokusíme se společně projít některé životní etapy a podívat se na naše měnící se potřeby. Budeme rozebírat i skládat, věnovat se sobě i druhým a ochutnáme různé způsoby tvoření a práce se sebou. To vše s radostí, hravostí, jemností i hloubkou.

 

  o lektorech    
  Jana Bícová

Původ mého rodu je z Jižních Čech. Jak jsem přišla ke svému jménu? Moji rodiče kdysi ovdověli a jména jejich předcházejících partnerů byla Jana a Jan. Podivuhodnými souvislostmi bylo předurčeno moje jméno. S významem, že, "Bůh je milostivý". Poměrně dlouhodobé osudové komplikace - vážné onemocnění moje a později vážné onemocnění mého dítěte mne přivedly k soukromému studiu osudových otázek a duchovních cest.
 
 
Setkala jsem se s léčbou antroposofické medicíny, a to mne přivedlo ke studiu waldorfské pedagogiky a k práci s dětmi. V příbězích a pohádkách hledat a uchovávat ve vědomí člověka spojení s jeho nejhlubším bytostným Já, rozvíjení tvůrčích sil a radosti skrze slavnosti a rytmy roku. V současné době pracuji jako ředitelka mateřské školy, vystudovala jsem školský management a hledám ve světě i v životě souvislosti, které mi ukazují, proč jsme vlastně tady, na tomto světě. Ve volném čase píšu texty básní, scénáře k pohádkám. A stále pozoruji svět a jsem nesmírně vděčná svému osudu, a všem podivuhodným souvislostem, že mohu za svůj život říci: Děkuji.
 
 
Daniela Šupová

Mezi má životní témata patří otevřenost, důvěra a vytváření společenství . Baví mne lidi propojovat a společně s nimi tvořit. Vystudovala jsem medicínu a několik let jsem pracovala jako lékařka v liberecké nemocnici, v roce 2017 jsem vstoupila do výcviku Terapie zážitkem, který využívá metod zážitkové pedagogiky v psychoterapii. Jsem iniciátorkou projektu Moje mozaika, který vytváří síť podpůrných skupin pro lidi s dlouhodobým onemocněním na Českobudějovicku. Zabývám se udržitelností života jednotlivce i společnosti . Učím se žít v přítomném okamžiku - k tomu mi pomáhá meditace, jóga, tanec, divadlo a příroda. Tyto zdroje jsou zároveň i inspirací pro mou práci.

 
 
Jan Marek Maněna

Zaměřuji se na člověka a jeho prožívání sebe sama ve vnitřním i vnějším světě. Zajímají mne způsoby lidského myšlení a vnímání a jejich vliv na reálný život. Absolvoval jsem výcvik psychodynamicky a hlubinně orientované psychoterapie (SUR), výcvikový kurz telefonické krizové intervence, tréninkový program Rozhovor - nástroj pomoci a také kurz odborné přípravy učitelů waldorfských škol. Zajímám se o Čchi-kung a východní filosofické směry. Ve svém životě se dlouhodobě věnuji hledání cest, jak žít ve všestranné vyrovnanosti a harmonii.