Centrum osobního rozvojePár slov o nadacikontaktPrincipy holotropního dýchánípřihláška na akce v roce 2009zajímavé odkazy
Program kurzů

<< zpět na Program
KURSY v Centru Nesměň
 
     

 

  Chůze po žhavém uhlí a potní chýše  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 25.-27.5.  
  Vložné: 3400 Kč  
   

S Pavlem Sudíkem, držitelem certifikátu od Firewalking Institute ofResearch and Education v USA, a s Karlem Fullerem, žákem Redtailhawka.

"Po žhavých uhlíkách jsem s Pavlem Sudíkem přešla již mnohokrát a za celou dobu jsme já i ostatní účastníci neměli spáleniny ani puchýře. Tento rituál mi pomohl udělat významná rozhodnutí v mém životě a umožnil mi přestat se bát."
Ludmila Chrášťanská
Pavel je zkušený facilitátor, který svůj výcvik absolvoval v zahraničí. Vybírá velmi vědomě i druh dřeva, který dá na hranici a po němž pak přecházíme. O víkendu sestoupíme hluboko do svého nitra a následnou expanzí prolomíme bariéry, které nás léta svazovaly, budeme naslouchat svému podvědomí a učit se rozumět své intuici.

O programu a co vám kurz přinese:

  • Jedná se o rituál, který dává vnitřní sílu, ozdravuje celkově organismus a může zažehnout pozitivní změny v našem životě.
  • Objeví se zážitek "aha"- i nemožné se může stát.
  • Co je ještě důležitější, objevíte svou vnitřní intuici - naučíte se, kdy vám vaše nitro zavelí vyrazit.
  • Kromě žhavých uhlíků si můžete zkusit i chůzi po skle a další disciplíny.
  • Nedílnou součástí zážitku je rituální očista v potní chýši. Povede ji Karel Fuller, který jezdí tančit Tanec slunce s lakotskými indiány.

 

  o lektorech    
  Ing. Pavel Sudík

Vystudoval ekonomii, počítače a management. Své obzory si postupně rozšiřoval vážným i méně vážným studiem hlubinné psychologie a metod zrychleného učení. Přišel tak na chuť i takovým věcem, jako jsou šamanismus nebo chození po žhavém uhlí.
 
 
Živel ohně mu učaroval do té míry, že absolvoval trénink u Firewalking Institute ofResearch and Education (U.S.A.) a stal se prvním (a zatím jediným) držitelem mezinárodně platného instruktorského certifikátu v České republice. Jeho chodidla mají za sebou bezmála kilometr žhavého uhlí (pochopitelně nikoliv v jednom kuse) a na svých seminářích bezpečně doprovodil přes oheň několik stovek účastníků. Již delší dobu má jednu ženu, tři děti a poměrně čerstvě čtyři vnoučata. Cítí se být humanistou, příčí se mu jakékoliv formy násilí na živých bytostech. Považuje se za introverta a nemá moc rád rychlý pohyb. Nevede zbytečné řeči, má rád tolerantní lidi, amazonskou džungli, olivy, dobré červené víno a procházky naboso v mokrém písku na břehu moře.
 
 

Ing. Karel Fuller

Prací s energií a šamanismem se zabývá už od 80-tých let. Spolupracoval s českými léčiteli jako senzibil. Praktikoval tibetský dzog-čchen a bön. Studoval původní americký šamanismus, jeho učiteli jsou amazonští curranderos. Od roku 2008 praktikuje duchovní a šamanskou cestu prérijních indiánů. V rámci nadace FoundationforShamanicStudies v roce 2012 završil tříleté zahraniční nadstavbové studium vyspělých šamanských technik. Zabývá se fenomény smrti a umírání. Zúčastňuje se pravidelně posvátných ceremonií Jižní i Severní Ameriky. Vede mužské kruhy a posvátné ceremonie. Je tanečníkem Slunce v lakotské tradici. V současnosti je v mezinárodním výcviku holotropního dýchání v Grof TranspersonalTraining.