Centrum osobního rozvojePár slov o nadacikontaktPrincipy holotropního dýchánípřihláška na akce v roce 2009zajímavé odkazy
Program kurzů

<< zpět na Program
KURSY v Centru Nesměň
 
     

 

  Léčivý cyklus Ježíšových blahoslavenství ve zpěvu, tanci a meditaci  
  Kde: Hradec Králové
 
  Kdy: 8.5.2018  
  Vložné: 800 Kč  
   

S Ludmilou Chrášťanskou.

Autor knihy Aramejský Otčenáš Neil Douglas-Klotz nám zpřístupnil Otčenáš a Blahoslavenství v Ježíšově rodné řeči, v aramejštině. Po tolika staletích užívání překladů se najednou můžeme ponořit do zvuků, vibrací a atmosféry, kterou mohli Ježíšovi posluchači zažívat bezprostředně.. Významy aramejských slov jsou daleko širší než v řečtině a dalších jazycích, do nichž pak byla Ježíšova slova přeložena.


Ludmila Chrášťanská je přímou žákyní N.Douglas-Klotze a přijede, aby nám tento zážitek zprostředkovala Léčivý cyklus Blahoslavenství v aramejštině je cestou do vlastního srdce. Zve nás k hlubokému vnitřnímu léčení na této cestě, která spojuje, uctívá a respektuje všechny naše vnitřní části. Vede nás skrze uznání svých bolestí a zármutků k otevření srdce a zážitku spojení našeho já s jediným Já. Během workshopu budeme poznávat všech 10 blahoslavenství skrze modlitby těla, zpěv, tanec a tiché vedené meditace. Mimoto můžeme zažít okouzlení společným rituálem, uvolnění v pohybu a zpěvu a najít cestu ke spojení své hravé dětské duše s dospělým a zralým v nás.
 

  o lektorech    
  PhDr. Ludmila Chrášťanská

Ludmila vede od roku 1994 centrum osobního rozvoje v Nesměni. Má výcvik v holotropním dýchání u prof. Grofa, několikrát mu asistovala na workshopech v Brazílii, Itálii a Švýcarsku. Je učitelkou a mentorkou tanců univerzálního míru, které studovala v Německu a Švýcarsku. Absolvovala zážitkový cyklus StarGate - tradiční techniky sebepoznání původních kultur Severní a Jižní Ameriky pod vedením lektorů z těchto etnik. Má výcvik v sufisoulworku u MariamBaker, které se říká "porodní bába duší". baví ji spojování různých duchovních cest. Cítí se být inspirovaná k vedení rituálů pro mladistvé a pro ženy (rituály přechodu, rituály přijetí ženství, mateřství, menstruace a třetí etapy života). Učila se od Jyoti, od šamanů v Brazílii a v Peru, má indiánského učitele, dovolené trávila většinou na vipassana nebo sufiretreatech, v poslední době víc odpočívá. Poslední roky si užívá víc "babičkovské" role a stárnutí :).